TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
tasiyanlar banner
Çin ve Kazakistan arasında yeni kargo tren hattı açıldı

Çin ve Kazakistan arasında yeni kargo tren hattı açıldı

Tarih 30 Ocak 2018, 16:22

36 konteynerden oluşan X9089 numaralı kargo tren hattı, kısa süre önce Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'deki Çin-Avrupa kargo tren dağıtım merkezinden ilk seferine başladı.

Böylece, Çin ve Kazakistan arasında yeni bir kargo tren hattı resmen açılmış oldu.

Otomotiv yedek parçaları, şantiye araçları ve günlük eşyalar gibi ürünleri taşıyan X9089 numaralı kargo treni, Urumçi'den sonra Xinjiang'ın Alatav sınır kapısından ülke dışına çıkıyor. Kazakistan'da Hazar denizinin doğu sahilinde yer alan limana ulaşan kargo treni, daha sonra deniz yoluyla Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye varıyor.

Toplam seyir süresi 8 gün olan söz konusu yeni kargo tren hattının yolculuk uzunluğu ise 4 bin 186 kilometreyi buluyor. Yeni kargo tren hattı ile önceki hatlara göre yüzde 60 oranında zaman tasarrufu elde edilecek.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

NISSAN ve UEFA’dan anlamlı ortaklık

NISSAN ve UEFA’dan anlamlı ortaklık NISSAN, Fransa ve İngiltere’de gençlerin istihdam sorunlarını çözmek için UEFA Çocuk Vakfı ile iş birliği yapıyor.

MICHELIN X-lce North, İskandinav kışında sınandı

MICHELIN X-lce North, İskandinav kışında sınandı 2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) ikinci yarışı İsveç’te 15-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi.

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Veriler ve Pazarlar

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı

Design by Medya-x