TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
Dinçer Çelik  veda mesajı yayınladı! Yeni Genel Müdür Hasan Yıldırım…

Dinçer Çelik veda mesajı yayınladı! Yeni Genel Müdür Hasan Yıldırım…

Tarih 07 Ekim 2017, 23:27

Sabancı Holding bünyesinde, seyahat ve kent içi otobüs ile midibüs üretimi yapan Temsa Ulaşım Araçları’nda genel müdür değişikliği olduğu duyruldu.


Açıklama Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Cenk Alper imzasıyla yapıldı. Yapılan açıklamada Genel Müdür Dinçer Çelik’in emeklilik nedeniyle görevden ayrıldığı, yerine Hasan Yıldırım’ın atandığı bildirildi.

Aynı açıklamada yer alan Hasan Yıldırım’ın öz geçmişinde; Daimler-Benz AG ve MAN AG ile Iveco’nun şirketlerinde Avrupa ve Asya’da üstlendiği görevler dikkat çekiyor. 1 Kasım 2017 itibarıyla Temsa Ulaşım Araçları Genel Müdürlük görevine resmen başlayacak olan Hasan Yıldırım’ın bu özellikleri, Temsa’nın globalleşme yolundaki çalışmalarının devam edeceğinin işaretini oluşturuyor.Başarılarla dolu bir dönem
 
Dinçer Çelik,  görev yaptığı dönemde Temsa markasının otobüs pazarında yeniden yapılanmasına liderlik ederken, otobüs üretim ve satışında Türkiye ve dünyada pazarlarında ürün atakları ile başarılı bir çizgi ortaya koydu. Başta ABD seyahat otobüsü pazarında olmak üzere ihracat pazarlarında Temsa’nın etkinliği arttı.
Aynı dönemde Aselsan ve STM işbirliği ile küresel trendleri takip etme, geleceğe hazırlanma konusunda önemli adımlar da atıldı.
Tüm bu dönemde Çelik; sektörde etkin, bilgili, saygın ve mütevazi kişiliği ile güven veren bir genel müdür olarak görev yaptı ve beğeni topladı.


Dinçer Çelik, ayrılığı ile ilgili şu veda mesajını yayınladı:
 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sevgili Dostlar,
 
1984 yılında Kordsa şirketi ile katıldığım Sabancı Holding'den 1 Kasım 2017 itibari ile ayrılıyorum.
Bildiğiniz gibi son 4,5 yıldır da Temsa Otobüs'teki görevim sebebiyle sizlerle değerli işbirlikleri yaptık, biraraya geldik, başarılar paylaştık. 
 
Temsa ekibi olarak yurtiçinde son 3 yıldır pazar lideri olarak başarılı sonuçlar aldık. Ürün portföyü tamamen yenilendi, toplamda 24 ürüne ulaştık, yurtdışında da tüm hedef pazarlarımızda markamız değer kazandı, satışlarımız arttı.
Temsa,  "Smart Mobility"  mottosu ile geleceğin akıllı ulaşım araçlarını hazırlamaya çok önceden başladı.
 
Sadece Temsa içinde değil, şirket dışındaki tüm iletişimimde ve ilişkilerde güvene dayanan, işbirliğine inanan ve siz değerli iş ortaklarımıza hakettiği saygıyı ifade edecek üslupta olmaya çalıştım.
 
Kariyerimin ve hayatımın en mutlu günlerini geçirdiğim Sabancı Ailesinden ayrılırken, başarıları yaşatan ekibimize ve çok değerli katkılarınız için sizlere içtenlikle teşekkürlerimi iletiyorum.

 
Sevgi ve saygılarımla,
Dinçer ÇelikBiz de Sayın Dinçer Çelik’i üretim ve pazar başarısı ile birlikte sektör yayınları ile kurduğu diyalog, verdiği öneme teşekkür ederek, sevgi ve saygı ile hatırlayacağız.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Yeni Genel Müdür Hasan Yıldırım

Sabancı Holding iştiraklerinden Temsa Ulaşım Araçları Genel Müdürlüğü’ne Hasan Yıldırım atandı. Yıldırım, 1 Kasım 2017 itibarıyla yeni görevine başlayacağı duyruldu. Yapılan açıklamada aşağıdaki bilgilere yer verildi.
 
“50 yıla yakın geçmişiyle, sektörüne ilkleriyle öncülük eden şirketimizin liderliğini 1 Kasım itibarıyla Hasan Yıldırım üstlenecek. Yıldırım’ın sektördeki derin tecrübeleri ile Temsa Ulaşım Araçları’nın hem yurt içi hem de yurtdışındaki örnek konumunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz.”
 Hasan Yıldırım kimdir?
2001 yılında Applied Sciences Üniversitesi - Nürtingen, Ekonomi Bölümü’nden mezun olan, 2004 yılında Steinbeis Üniversitesi’nde Executive MBA derecesini alan Hasan Yıldırım, iş hayatına 2001 yılında Almanya’da Fraunhofer Gesellschaft şirketinde Pazarlama Uzmanı olarak başladı ve sırasıyla Pazarlama Müdürlüğü ile İş Geliştirme Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
2004 yılında Daimler-Benz AG bünyesinde Pazarlama Analisti olarak çalışan Hasan Yıldırım, 2005 yılında Almanya’da MAN AG’de Global MAN ve Neoplan ürünlerinden sorumlu Global Ürün Müdürü olarak 3 yıl çalıştıktan sonra 2008 yılında Iveco Fransa’ya katıldı.
Iveco’nun Fransa ve İtalya organizasyonlarında sırasıyla Global Pazarlama Müdürü, Global Filo ve İhale Müdürü ve Asya Bölge Müdürü olarak görev yapan Yıldırım, son olarak Uzakdoğu bölgesinde 18 ülkeden sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yönetici Haberleri

TürkTraktör Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jiri Velharticky oldu

TürkTraktör Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jiri Velharticky oldu TürkTraktör, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine, uzun yıllardır başarılı çalışmaları ve deneyim...

Shell 21 ülkenin filo çözümlerini Emre Turanlı’ya emanet ediyor

Shell 21 ülkenin filo çözümlerini Emre Turanlı’ya emanet ediyor Shell’de Almanya, Avusturya ve İsviçre Bölgesi Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Emre Turanlı,...

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Doğal gaz

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı