TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
USTYAPI SAYI 83 PDF
Audi 2,5 litre TFSI Yılın Motoru seçildi

Audi 2,5 litre TFSI Yılın Motoru seçildi

Tarih 29 Haziran 2017, 13:24

Audi'nin yüksek performanslı spor otomobilleri TT ve RS3 Sportback modelinde kullandığı 2,5 litre TFSI motoru kendi segmentinde Yılın Motoru Ödülü'ne layık görüldü.

Dünya genelinden 65 otomotiv editörünün oylarıyla belirlenen Yılın Motoru (Engine of The Year) 2017 Ödülleri sahibini buldu.

Audi, Audi Sport Ailesi’nin RS3 ve TT RS modellerinde sunduğu 2,5 litre hacimli TFSI motoruyla, 2,0 ile 2,5 litre kategorisinde, Yılın Motoru seçildi. 2.5 litre TFSI motor, jüri tarafından yüksek performansının yanında, kendisine özgü sesi ile de övgüye değer bulundu.

Audi’nin yüksek performanslı spor otomobillerinin yer aldığı Audi Sport Ailesi’nin öne çıkan motorlarından biri olan 2,5 litre TFSI motorunun karakteristik sesi, Audi motorsporları takımının 80’li yıllarda WRC Grup B sınıfında fırtınalar estiren otomobillerin sesine de bir selam niteliği taşıyor.

Premium otomobil sektöründe, en sportif markaların başında gelen Audi’nin,“ Performans Ligi“ olarak tanımladığı Audi Sport Ailesi’nin üyeleri çarpıcı tasarım, sportif sürüş ve öncü teknolojiyi bir arada otomobil tutkunlarına sunuyor.

Ürettiği 400 HP güç ve 400 Nm tork ile küresel otomotiv pazarında en güçlü 5 silindirli motor olan 2.5 TFSI hali hazırda TT RS Coupe, TT RS Roadster, RS3 Sedan ve RS3 Sportback modellerinde kullanılıyor. Bu motor, kompakt segmentin en güçlü modeli olan RS3 Sportback’i, 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 4.1 saniyede ulaştırıyor.

Audi, 1999 yılından beri verilen Yılın Motoru Ödülleri’nde 13’üncü kez ödüle layık görüldü.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

Iveco Çin'de yeni fabrikasını açtı

Iveco Çin'de yeni fabrikasını açtı IVECO ortak girişimi NAVECO Nanjing, hafif ticari taşıtlar, vites kutuları ve motorlar üretecek yeni fabrikanın açı...

Iveco 2017 Silk Way Rallisi'nde

Iveco 2017 Silk Way Rallisi'nde Petronas De Rooy Iveco Takımı, ilk defa Silk Way Rallisi'ne katılacak. Yarış toplamda 14 aşamaya bölünmüş olara...

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Tırsan’ın yeni yatırımının düşündürdükleri

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı

Design by Medya-x