TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
USTYAPI SAYI 83 PDF
Uluslararası Nakliyeciler hizmet ihracatında 2. sırada

Uluslararası Nakliyeciler hizmet ihracatında 2. sırada

Tarih 21 Haziran 2017, 17:48

UND tarafından düzenlenen iftar daveti sektör temsilcilerinin geniş katılımı ile gerçekleşti. Toplantının sponsorları arasında TOBB, UND lojistik yatırımlar ve Renault Trucks yer aldı.

Davete katılanlar arasında UND üyeleri ve ikinci nesil temsilciler ile birlikte, nakliye şirketi yöneticileri yer aldılar. Toplantıda IRU ve UND işbirliği ile düzenlenen yılın şoförleri ödülleri verildi.

UND’nin iftar daveti uluslar arası nakliye sektörü ve paydaşlarını bir kez daha bir araya getirdi. Balta limanında boğaz kenarında düzenlenen iftar daveti, aralıksız devam eden yağmura rağmen büyük bir ilgi gördü. Davet öncesinde UND Yönetim Kurulu, tüm bölgelerden gelen yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdi. Nakliyecinin güncel sorunları, ekonomi, geçilen ülkelerdeki ve güzergahlardaki sorunlar değerlendirildi.

Toplantı sırasında kısa bir konuşma yapan UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, sektörün sorunlarının çözümü ve gelişmesi için öneminin ve büyüklüğünün her fırsatta ortaya konması gerektiğini vurguladı. Uluslararası nakliye sektörünün Türkiye ekonomisine hizmet ihracatı ile döviz kazandıran sektörler içinde turizmden sonra 2. sırada olduğunun açıklandığını vurguladı. Nakliyecilerin kazandırdıkları döviz, il  yurtdışı müteahhitlik, sanatsal ve endüstriel tasarım,  film dizi, bilgisayar oyunları, müzik, tıbbi hizmetler gibi sektörleri geride bırakarak  2. sırada olmasının sektörü önemini ortaya koyduğunu ifade etti. Bu önem büyüklük yatırım, istihdam, uluslararası ilişkileri ve ticarete katkı özeliklerinin her fırsatta ortaya konmasının sektörün sorunlarının çözümünde en büyük etken olduğunu, bunun her vesile ile vurgulanmasının önemini ifade etti.Toplantı sponsoru olan Renault Trucks temsilcileri Ömer Bursalıoğlu, Serkan Karataban, Şebnem Uygurtürk davette hazır bulundular. Ömer Bursalıoğlu sektöre hitaben yaptığı kısa konuşmada, uzun yıllardır sektörle olan birlikteliklerini gelecek dönemde de sürdüreceklerini ve sektörle birlikte yol almaya devam edeceklerni ifade etti.


 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Mercedes, Türkiye’nin 6 şehrini ziyaret ederek müşterilerini bilgilendirdi

Mercedes, Türkiye’nin 6  şehrini ziyaret ederek müşterilerini bilgilendirdi Mercedes-Benz Türk Used1 ekibi, toplamda 4.718 km yol kat ederek 924 kişiyle bir araya geldi ve ikinci el araç alım...

Araç sigortası yaptırmanın püf noktaları nelerdir?

Araç sigortası yaptırmanın püf noktaları nelerdir? İhtiyari mali mesuliyet teminatı Doğal afetler teminatı Kötü niyetli hareketler ve mini onarım teminatı

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Ticaret barışı sever

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı

Design by Medya-x