TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
USTYAPI SAYI 83 PDF

Yenilenebilir Hareket

RSS

Karsan ve Bozankaya'dan yerli elektrikli otobüs atağı

Karsan ve Bozankaya'dan yerli elektrikli otobüs atağı Bozankaya ve Karsan, kent içi ulaşımda, yerel yönetimler tarafından büyük ilgi gören elektrikli otobüsün üretimi için stratejik iş birliği anlaşması imzaladı.

27 Mart 2017, 22:16


Yeni Peugeot Partner Tepee'nin elektrikli versiyonu

Yeni Peugeot Partner Tepee'nin elektrikli versiyonu Peugeot Partner'in elektrikli versiyonu 2017'nin son baharında satışa sunuluyor. Partner'in elektrikli modelinin satışa sunulacak olması elektrikli mobilitenin günlük hayatımızdaki yerini ve önemini arttıracak bir gelişme.

17 Mart 2017, 17:48


IVECO araçları 'en sürdürülebilir' seçildi

IVECO araçları 'en sürdürülebilir' seçildi IVECO, ''Yılın Sürdürülebilir Kamyonu'' yarışmasında iki onurlandırıcı ödül aldı. Eurocargo CNG ''Dağıtım'' kategorisinde, Daily Electric ise ''Van'' kategorisinde ödülü kazandı.

06 Mart 2017, 11:08


Yazıcıda minibüs bastılar !

Yazıcıda minibüs bastılar ! Endüstri 4.0 ve update edilmiş (güncellenmiş) kapitalizm gibi kavramlar dünya gündeminde yerini alırken, otomotiv ve ulaşım sektörleri yine etkilenen, etkileyen ve belirleyen olarak değişimin baş aktörleri arasında.

30 Ocak 2017, 10:38


Temsa elektrikli Avenue EV otobüs

Temsa elektrikli Avenue EV otobüs Temsa 2016 yılı programı içinde Aselsan ile işbirliği yaptığını ve yerli elektrikli otobüs geliştireceğini duyurmuştu. 2016 Temsa ile Aselsan ın işbirliği sonunda ortaya çıkan Avenue EV nin Leventte bulunan sabancı kulelerinde tanıtılması ile Türk otomotiv sanayiinde önemli bir adım atılmış oldu.

07 Aralık 2016, 14:53


Türkiye’nin İlk Elektrikli Minibüsü Almanya’da Boy Gösterecek!

Türkiye’nin İlk Elektrikli Minibüsü Almanya’da Boy Gösterecek! Geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle şehirlere modern çözümler sunan Karsan, IAA Hannover Fuarı’nda seri üretim elektrikli Jest modeliyle dikkatleri üzerine çekecek.

19 Eylül 2016, 11:47


Demire can verildi: ZF'den yeni sürüş düzeni

Demire can verildi: ZF'den yeni sürüş düzeni Ticari araçlar için aktarma organları ve yönlendirme ve şasi ve süspansiyon parçaları üreten ve ürettiği sistemlerde küresel tedarikçi konumunda bulunan ZF IAA 2016'da standında yer alacak yenilikleri fuar öncesinde Aachen’de “Küresel Basın Toplantısı” 2016 ile tanıttı.

25 Temmuz 2016, 14:54


Iveco Bus'ın metrobüsü Crealis

Iveco Bus'ın metrobüsü Crealis Iveco Bus, yolcu taşımacılığında metrobüs sistemleriyle de etkin bir marka. Fransız pazarında bu alanda 10 yıldan uzun süredir öncü konumunda olan Iveco Bus’ın 14 Fransız kentinde yaklaşık 500 standart ve körüklü Crealis otobüsü hizmet veriyor.

22 Temmuz 2016, 11:45


Bombardier, Bozankaya ile ortaklık kurdu

Bombardier, Bozankaya ile ortaklık kurdu Bombardier Türkiye'de ortağı Bozankaya ile yüksek hızlı trenlerin üretimine yönelik teknoloji transferi için 100 milyon dolar yatırım yapacak.

10 Şubat 2016, 20:19


Mühendisliğini göster

Mühendisliğini göster Güvenlik, dayanıklılık, ürün ömrü, tasarım, pazarlama, garanti, satış sonrası hizmetler ve bakım aralığı gibi konuları doğrudan ilgilendiren test ve belgelendirme süreci; toplam kalite ile kalite güvencesinin sağlanmasından, bir vidadan ana parçalara, ana parçalardan ürünün bütününe değin, ürün ve üretimle ilgili her şeyi ve her aşamayı kapsıyor.

13 Ocak 2016, 14:08


Temsa’dan akıllı Avenue konsepti: Teknoloji iBus ile otobüslere taşınıyor

Temsa’dan akıllı Avenue konsepti: Teknoloji iBus ile otobüslere taşınıyor Temsa akıllı otobüs kavramıyla kent içi ulaşımla iletişim kavramlarını bütünleştiriyor. Bu kapsamda geliştirilen iBus Avenue, Transist Fuarı’nda tanıtıldı.

22 Aralık 2015, 18:25


Elektrikli kamyon yola çıktı

Elektrikli kamyon yola çıktı Continental ve BMW Grup yeni bir işbirliğine imza attılar. 3. nesil lastikler ve ContiPressureCheck ile donatılan elektrikli kamyon Münih'ten yola çıktı.

29 Eylül 2015, 16:41


İlk elektrikli otobüsler, Bozankaya'dan Konya'ya

İlk elektrikli otobüsler, Bozankaya'dan Konya'ya Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Türkiye'deki ilk elektrikli otobüs ihalesini, yerli üretim olan E-Bus ile Bozankaya kazandı.

02 Eylül 2015, 13:36


Scania, elektrikli araç testlerine başladı

Scania, elektrikli araç testlerine başladı Geleceğin alternatif yakıtları arasında gösterilen elektrikle çalışan araçların test sürüşlerine başlanıyor.

27 Ağustos 2015, 21:50


İETT’nin güneş panelli otobüsü !

İETT’nin güneş panelli otobüsü ! Çevre dostu projelerine devam eden İETT, Türkiye'nin ilk güneş panelli şehir içi toplu taşıma aracını üretti.

18 Ağustos 2015, 22:00


1 | 2 | 3 | Sonraki Sayfa

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Tırsan’ın yeni yatırımının düşündürdükleri

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı

Design by Medya-x