TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
tasiyanlar banner

Yenilenebilir Hareket

RSS

2019'da elektrikli kamyon satışı başlayacak

2019'da elektrikli kamyon satışı başlayacak Renault Trucks'ın elektirikli olan bu ürün grubu araçları gerçek taşımacılık koşullarında müşteriler ile test edildiği on yıllık deneyime dayanıyor.

08 Şubat 2018, 17:34


Pirelli sürdürülebilirlikte dünya lideri

Pirelli sürdürülebilirlikte dünya lideri Pirelli, 2018 sürdürülebilirlik ödüllerinde altın sınıfında değerlendirildi.

07 Şubat 2018, 12:37


MÜSİAD’dan enerji tasarrufu çağrısı “Stand-by'da kalma, hem sen hem Türkiye kazansın”

MÜSİAD’dan enerji tasarrufu çağrısı “Stand-by'da kalma, hem sen hem Türkiye kazansın” Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 11-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Enerji Tasarrufu Haftası çerçevesinde önemli bir kampanyaya imza atıyor.

11 Ocak 2018, 12:27


UPS, filosuna yeni elektrikli tır teknolojisini ekliyor

UPS, filosuna yeni elektrikli tır teknolojisini ekliyor Dünyadaki en geniş ticari kamyonculuk filolarından birini yöneten UPS (NYSE:UPS) Tesla’nın tamamen elektrikli yeni tırlarından 125 adet ön sipariş verdiğini açıkladı.

04 Ocak 2018, 04:07


Yeni dünyanın yolu güneşe doğru

Yeni dünyanın yolu güneşe doğru Hafif ve esnek güneş paneli modülleri, farklı araç tavanlarında ve çatı yüzeylerinde kullanılabiliyor. Çatı yüzeyine entegre modüller, ilave rüzgar yükü oluşturmuyor. Elde edilen enerji soğutma veya diğer araç donanımlarının enerji ihtiyacını karşılamakta kullanılırken, aracın yakıt tüketimi de azalıyor.

27 Aralık 2017, 13:27


VII. Güneş Enerjisi Sempozyumu sonuç bildirisi açıklandı

VII. Güneş Enerjisi Sempozyumu sonuç bildirisi açıklandı “Güneş Enerjisinden Elektrik Üretiminde Mevcut Durum, İmkanlar, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu bir panel düzenlendi.

18 Aralık 2017, 15:02


Türkiye’de hibrit otomobil satışları 5’e katlandı

Türkiye’de hibrit otomobil satışları 5’e katlandı Türkiye’de hibrit otomobil satışları katlanarak artarken, satılan her 100 hibrit otomobilden 93’ü Toyota markasını taşıyor…

10 Ekim 2017, 12:40


Hyundai, Avrupa’nın en büyük elektrikli ve hibrit otomobil üreticisi olmayı hedefliyor

Hyundai, Avrupa’nın en büyük elektrikli ve hibrit otomobil üreticisi olmayı hedefliyor 		Dünyanın en hızlı gelişen otomobil markası Hyundai, 2021 yılına kadar Avrupa’nın en büyük elektrikli ve hibrit otomobil üreticisi olma hedefiyle yoluna emin adımlarla ilerliyor. IONIQ Hybrid modeliyle Türkiye’de de dikkatleri üzerine çeken marka, KONA Electric ile Avrupa’daki iddiasını sağlamlaştırıyor.

25 Eylül 2017, 13:01


Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu 2017 başladı

Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu 2017 başladı TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından düzenlenen VII. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi, Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde başlamış bulunmaktadır.

22 Eylül 2017, 12:26


Brisa’nın desteklediği İTÜ ekibi Türkiye’yi temsil edecek

Brisa’nın desteklediği İTÜ ekibi Türkiye’yi temsil edecek Güneş enerjili araçlar, Bridgestone desteğiyle Avustralya kıtasını kuzeyden güneye kat edecek

20 Eylül 2017, 13:32


Bozankaya trambusları 5 milyon kilometreyi devirdi

Bozankaya trambusları 5 milyon kilometreyi devirdi Türkiye'deki ilk yerli yüzde 100 elektrikli otobüs üretimini gerçekleştiren Bozankaya, modern Trambus sistemiyle de ulaşıma yeni bir soluk getiriyor. 2015'te Malatya'da yola çıktığından bu yana 5 milyon kilometre yol kat eden ve yüzde 75 oranında yakıt tasarrufu sağlayan 24,7 metrelik Bozankaya trambusları, yakında Şanlıurfa'da da hizmet vermeye başlayacak.

14 Eylül 2017, 15:08


Continental ile elektrikli aracınızı arabadan inmeden kablosuz şarj edin

Continental ile elektrikli aracınızı arabadan inmeden kablosuz şarj edin Dünyanın lider lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental sadece üstün performanslı lastikleriyle değil, tasarladığı son teknoloji ürünleriyle de otomotiv dünyasında fark yaratıyor.

14 Eylül 2017, 11:17


Audi’lerdeki ‘sunroof’lar ‘solarroof’ oluyor

Audi’lerdeki ‘sunroof’lar ‘solarroof’ oluyor Audi modellerinin panoramik cam tavanlarında artık ince filmler şeklinde güneş pilleri olacak.

28 Ağustos 2017, 12:27


Karbonsuz otomobiller: sentetik yakıtlar, CO2'i hammaddeye dönüştürüyor

Karbonsuz otomobiller: sentetik yakıtlar, CO2'i  hammaddeye dönüştürüyor Sentetik yakıtlar konvansiyonel yakıtlara eklenebiliyor ve böylece mevcut araç filosunda CO2 emisyonlarının azaltılmasında doğrudan rol oynayabiliyor

25 Ağustos 2017, 15:49


Terberg elektrikli kamyonlar, Allison ile verimliliği üst seviyeye çıkartıyor

Terberg elektrikli kamyonlar, Allison ile verimliliği  üst seviyeye çıkartıyor SCHERM Group’un 65 tonluk terminal tipi çekicileri, yoğun dağıtım görevlerini yerine getirmek üzere Allison Tork konvertörü sayesinde mümkün olan en kısa sürede maksimum hıza erişiyor.

22 Ağustos 2017, 17:09


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Sonraki Sayfa

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Veriler ve Pazarlar

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı

Design by Medya-x