TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi

Kampanyalar

DHL Express’e ikinci kez “En İyi İşyeri” ödülü

DHL Express’e ikinci kez “En İyi İşyeri” ödülü

Tarih 25 Ekim 2018, 14:02

DHL Express art arda ikinci kez dünya çapında çalışılacak en iyi 25 çok uluslu şirket arasında yer aldı.


Geçen yıla göre iki basamak yükselerek en iyi işyerleri arasında 6’ncı sıraya çıkan DHL Express’teki çalışan memnuniyetinin ana itici gücünü şirketteki takdir kültürü oluşturuyor.

Lojistik ve ekspres taşımacılıkta dünya lideri DHL Express, Great Place to Work ve FORTUNE dergisi tarafından hazırlanan 2018 işveren sıralamasında dünya çapında çalışılacak en iyi 6’ncı işyeri seçildi.

Global çalışan analitiği ve danışmanlık şirketi Great Place to Work, her yıl sertifika programı ile çalışanların iş deneyimini değerlendiriyor. Bu yıl tüm dünyadan 12 milyon çalışanı temsilen 7.000’den fazla kuruluşun katıldığı araştırma sonucunda Dünyanın En İyi 25 İşyeri seçildi. Güven unsuru etrafında şekillenen değerlendirme kriterleri, çalışanların yönetim, diğer çalışanlar ve yaptıkları işle ilişkilerini analiz ediyor.

DHL Express CEO’su Ken Allen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “DHL Express olarak, iş stratejimizin temelinde motive çalışanlarımız yer alıyor. Çalışan motivasyonunun müşteri memnuniyeti ve sadakatini, bunun da ticari başarıyı getireceğine inanıyoruz. En büyük varlığımız, 100.000’i aşkın çalışanımız… İşte bu yüzden, çalışanlarımıza yaptığımız yatırımın sürdürülebilir bir etki yaptığını görmek muazzam bir duygu” dedi.
DHL Express Global ve Avrupa İK Başkan Yardımcısı Regine Buettner
de, “İK stratejimiz, çalışanlarımızın geçirdiği yolculuğun tamamını bütüncül bir bakışla ele alıyor. Organizasyonumuzu müşteriye öncelik veren bir düşünce yapısıyla şekillendirirken, çalışanlarımızın her gün işyerindeki en iyi günlerini yaşamalarını sağladığımızdan emin oluyoruz. Tüm eylem ve kararlarımızı “Saygı & Sonuçlar” ilkesinin ışığında gerçekleştiriyoruz. Bu ilke bir yandan güvenilir bir çalışma ortamı yaratırken diğer yandan yüksek performans yaklaşımını da sürdürebilmemiz anlamına geliyor. Bağlılık ve takdir kültürü kendiliğinden oluşmaz buna uygun bir tasarımdan doğar. Her ne kadar İK’nın stratejik, kolaylaştırıcı ve danışmanlık sağlayan bir rolü olsa da liderlerimizin de bu kültürü aktif olarak şekillendirmesi ve çalışanlarımızın günlük işlerini yaparken bu kültürle yaşaması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Great Place to Work CEO’su Michael Bush
ise, “Dünyanın En İyi İşyerlerini tebrik ediyoruz. Bir şirketin dünya çapında birçok ülkedeki çalışanları için yüksek güven kültürü inşa etmesi büyük bir zorluk. Bu zorluğun üstesinden gelmeyi bilen cesur liderlere sahip bu kuruluşlar, dünyanın dört bir yanındaki şirketlere herkesin çalışabileceği harika bir işyeri yaratmanın mümkün ve arzulanır bir şey olduğunu gösteren öncüler” dedi.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Fevzi Gandur Logıstıcs Amerika pazarında büyümeye devam ediyor

Fevzi Gandur Logıstıcs Amerika pazarında büyümeye devam ediyor Amerika Birleşik Devletleri’ne gerçekleştirdiği ihracat taşımalarını her yıl yüzde 10-15 bandında artıran Fevzi Gan...

Alışan Transport Logistic Munich Fuarı’nda

Alışan Transport Logistic Munich Fuarı’nda Alışan Lojistik, Almanya’nın Münich kentinde düzenlenen, Türk lojistik firmalarını ve dünya devlerini bir araya get...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı