TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

Kampanyalar

Open Event “Tehlikeli Madde ve Lojistik” konulu sektör sohbetinin 2.'side gerçekleşti

Open Event “Tehlikeli Madde ve Lojistik” konulu sektör sohbetinin 2.'side gerçekleşti

Tarih 23 Ekim 2018, 15:44

Lojistik Derneği (LODER) ve Open Event tarafından birlikte organize edilen etkinlikte, sektördeki uygulamalar ve gelişmeler hakkında sektörün öncü firmalarının değerli yöneticileri tarafından katılımcılara bilgiler ve tecrübeler aktarılmıştır.


Açılışı konuşması ve Open Event etkinlik tanıtımı Bilgi Üniversitesi Lojistik Kulübü Başkanı Yusuf İBRE tarafından gerçekleştirildi.

Lojistik Derneği Başkanı, Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülçin BÜYÜKÖZKAN moderatörlüğünde 2 oturum şeklinde gerçekleştirilen etkinlikte yer alan konuşmacılar ve paylaştıkları sunum konuları aşağıdaki gibidir.

Dinçer Lojistik Genel Müdürü, Sn. Mustafa DİNÇER ADR’Lİ Parsiyel Dağıtım Lojistiği konusunda operasyon gereklilikleri ve zorlukları konusunda görüşlerini ve uygulamalarını iletti.

Alışan Satış Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi, Sn. Gökçe USER, Tehlikeli Madde Lojistiği konusunda Likit Taşıma/Enerji Taşıma Lojistiği konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Firmanın uzun yıllara dayanan tecrübelerini ve sektörel uygulamalarını katılımcılarla paylaştı. Sunumda yıllardır var olan taşımacılık, depolama gibi hizmetlere ek olarak Alışan Lojistik’in üzerinde sıklıkla durduğu dijitalleşme ve iş ortaklarına, sektördeki uygulamalar konusunda deneyimlerini paylaştı.

TUGEM Sn. Emine TANBAŞ, TMGD mesleğine ilişkin süreçler konusunda, çalışanları eğittik derken asıl şirket yöneticilerine bu konunun öneminin verilmesinin önemini anlattı. Maliyetler nedeniyle uygulamada bazı aksaklıkların yaşandığı hususunda görüşlerini iletti.

Turkish Cargo’nun Kargo Ürün Geliştirme Uzmanı Sn. İbrahim SİPAHİ, havayolu perspektifinden tehlikeli madde taşımacılığı konusunda, tehlikeli madde taşımacılığında 2023 yılında 50.000 ton hedef öngörüldüğünü iletti.

Shell İkmal Zinciri İseç Müdürü Sn. Hüseyin Doğanay, Shell Türkiye’nin ADR yolculuğu konusunda, Türkiye‘de ADR’nin swot analizini yaptı. Sektörün güçlü ve zayıf yönlerini, fırsat ve tehditler üzerinde durdu. Sorumluluklarda belirsizliklerin tehdit unsuru olduğu öne sürdü.

Solmaz Lojistiğin Gebze Lojistik Merkezi Müdürü Sn. Ali YILMAZ, Depolama Yatırımı ve Depo Yönetimi konusunda, gerekli alt yapının gerekli belgelerin ve uyulması gereken prosedürleri bizlerle paylaştı.

Sohbet ortamında geçen etkinlikte katılımcılar konuklara merak ettikleri ve ilgi duydukları konular ile ilgili sorularını sorma ve bilgileri alma şansına sahip oldular. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Crown çözümleri ile beğeni topluyor

Crown çözümleri ile beğeni topluyor Sunduğu akıllı depolama teknolojileri ile farklılaşan forklift Crown, Temsa İş Makinaları ile 2017 yılında imzaladı...

Lojistikte kesintisiz iletişim, hizmet kalitesini yükseltir

Lojistikte kesintisiz iletişim, hizmet kalitesini yükseltir Kurulduğu 2014 yılından bu yana, kısa sürede önemli bir yol kat eden Intermax Logistics, hizmet kalitesinde fark ya...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı