TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi

Kampanyalar

CHEP’ten otomotiv sektörüne 100 milyon TL yatırım

CHEP’ten otomotiv sektörüne 100 milyon TL yatırım

Tarih 19 Eylül 2018, 17:59

Global stratejisi kapsamında otomotiv sektöründeki gelişmeleri ve büyüme fırsatını takip eden CHEP Türkiye, 2019 yılı içerisinde 100 milyon TL’lik ekipman ve servis merkezi yatırımı yapacak.

Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli kapsamında karton, metal ve ahşap sandıkların yerini alacak katlanabilir plastik konteyner ve kasa çözümleriyle otomotiv ana ve yan sanayi üreticilerinin daha sürdürülebilir tedarik zincirleri inşa etmelerini destekleyecek

Otomotiv sanayisi; ülke ekonomilerinin istikrarlı bir şekilde büyümesini sağlayan, teknolojik gelişmeleri hızlandıran ve birçok sektörün gelişmesine yardımcı olan sektörler arasında yer alıyor. Türk otomotiv sektörü, ortalama yüzde 78 ihracat oranı ile dünyanın 14’üncü büyük otomotiv üreticisi konumunda bulunuyor. Uluslararası pazarlarda global markaların üretim, ihracat ve mühendislik merkezi olarak görülüyor ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde yüzde 50 büyümesi bekleniyor.

2009 yılından bu yana paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ile iş ortaklarının tedarik zincirlerini baştan sona optimize eden CHEP Türkiye, global stratejisi kapsamında otomotiv sektöründeki gelişmeleri ve büyüme fırsatını yakından takip ediyor. Bu doğrultuda CHEP, 2019 yılı içerisinde 100 milyon TL’lik ekipman ve servis merkezi yatırımı yaparak Türkiye otomotiv sektörünün tedarik zinciri yönetimini güçlendirmeye hazırlanıyor.

Otomotiv sektörüne de sürdürülebilir çözümler sunuyor
Küresel otomotiv endüstrisi; maliyet baskısı, yüksek güvenlik standartları, karmaşık çevre uyumluluğu yönetmeliklerine karşı büyüyen zorlu koşullarla mücadele ediyor. Sahip olduğu ağ ve bilgi birikimi sayesinde ürünlerin korunması için özel geliştirilmiş katlanabilir plastik konteyner ve kasa çözümleri, koruyucu iç profilleri, aksesuarları ve ekipmanlarıyla hizmet veren CHEP, tedarik zincirinin her aşamasında hem ana sanayi otomotiv üreticileri hem de tedarikçilerinin bu koşullara karşı esnekliklerini ve verimliliğini artırıyor. CHEP’in sunduğu tedarik zinciri çözümleri,daha az ekipmanla daha fazla yükün etkin bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Daha iyi istifleme ile taşımada daha yüksek kapasite kullanılmasını sağlayarak iş ortaklarının nakliye maliyetlerini düşüren CHEP, kaliteli ve sürdürülebilir ekipmanlarıyla ürün hasarlarını ve atık oluşumunu da azaltıyor.

Yeniden kullanılabilir plastik konteyner ve kasa çözümleriyle otomotiv tedarik zincirini güçlendirdiklerini belirten CHEP Türkiye & Kuzey Afrika Bölge Direktörü Şafak Aktekin,“Ekipman yönetimindeki uzmanlığımız ve özel yazılımlarımız sayesinde tüm tedarik zinciri süreçlerini baştan sona analiz ederek ürün akışının en iyi şekilde gerçekleşmesini ve stok elverişliliğinin geliştirilmesini sağlıyoruz.Türkiye’de büyük bir ivme kazanma potansiyeline sahip otomotiv sektörü araç üretiminde Avrupa’da 5’inci sırada yer alıyor ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde yüzde 50 büyümesi bekleniyor. Büyüme oranımızın İngiltere’yi geçmesi bu alandaki yatırımlara yönelmemizde bizleri teşvik ediyor.Türkiye’ye gelecek yeni yatırımlar ve üretim artışına bağlı olarak sektörün büyümesi, başta Avrupa olmak üzere dış talep koşullarına göre gelişirken, iç pazarın yapısı da sektörün geleceğinde önemli bir rol oynuyor.Otomotiv endüstrinin gelecek 5-10 yıl içinde yapacağı yeniliklerin geçtiğimiz 50 yılda ortaya koyduğu ilerlemelerden çok daha büyük boyutta olacağını tahmin ediyor, sürdürülebilir iş modelimiz ve yenilikçi katlanabilir konteyner ve kasa çözümlerimizle otomotiv sektöründeki büyümeyi destekliyoruz” dedi.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Alışan Transport Logistic Munich Fuarı’nda

Alışan Transport Logistic Munich Fuarı’nda Alışan Lojistik, Almanya’nın Münich kentinde düzenlenen, Türk lojistik firmalarını ve dünya devlerini bir araya get...

Kar Maden ilk forklift alımında Komatsu markasını tercih etti

Kar Maden ilk forklift alımında Komatsu markasını tercih etti Temsa İş Makinaları, Türkiye ve Avrupa’da tek magnezyum üreticisi olan Kar Maden’e fabrikasının farklı bölümlerinde...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı