TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

Kampanyalar

İnovasyon odaklı ilk küresel ortaklık

İnovasyon odaklı ilk küresel ortaklık

Tarih 23 Mart 2018, 15:38

Tedarik zinciri hizmetlerinin global tedarikçisi ve bitmiş araç lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO, 1000'den fazla uluslararası start-up tecrübesiyle, dünya çapındaki girişimcilere başarıya giden yolda kılavuzluk eden Techstars ile ortaklık başlattı.

GEFCO için bir ilk olan bu ortaklık, grubun yeni ekosistemlerle daha fazla inovasyon paylaşma hedefi kapsamında çizdiği stratejisinde önemli bir dönüm noktası anlamına geliyor.

Bu işbirliği, GEFCO'ya, Techstars ekibinin girişimcilik ve inovasyon alanındaki uzmanlığını güçlendirmesi ve sektördeki bilgi birikimi ve deneyimini programa aktarması için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Bu işbirliği GEFCO’ya:

•Gerçek vakalar ve ezber bozan iş modelleri konusunda, büyük endüstriyel dönüşümler gerçekleştiren ve gelecek vaat eden start-up’larla işbirliği yapma şansı
•İş modellerinde ve grup kültüründe başlatılan dönüşümü, pilot Start-up denemeleri ve start-up hızlandırıcı programları ile beraber hızlandırma fırsatı
•Yetenekli girişimciler, endüstri ve inovasyon uzmanları networküne giriş imkânı sunacak.

GEFCO, lojistik ve taşımacılık endüstrisinde büyük değişimler sağlamak için yeni fikirleri geliştirmeye ve proje uygulamasını hızlandırmaya odaklanmıştır. Aşağıdaki alanlarla ilgilenen start-up’ların Techstars Paris programına başvurmaları teşvik ediliyor:
•Kapasite kullanım oranını artıran rota veya akış optimizasyonu analizi
•Lojistik ekosisteme kağıtsız e-hizmetler getirebilen dağıtılmış blokchain yazılımı
•Yeni hizmetler sağlayabilen veya operasyon verimliliğini artıran yeni akıllı takip sistemleri.

Büyüyen start-up'ları destekleme konusunda güçlü bir geçmişe sahip Techstars ile işbirliği yapmaktan çok memnun olduklarını belirten GEFCO Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal “Anlaşmamız sayesinde, GEFCO, geleceğin tedarik zincirini keşfetmek ve yatırım yapmak için dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerle bağlantı kurma konusunda eşsiz bir fırsata sahip olacak. GEFCO’nun uzmanlığına katkıda bulunmayı ve Techstars’ın girişimci fikirlerine ve yaratıcılığına dokunmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi. GEFCO, ayrıca, girişimcilere belirli ülkelerde pilot uygulamaların denenmesi ve fikirlerin test edilebilmesi fırsatını sağlayacak.

GEFCO bu ortaklıkla beraber, dünyanın her yerinden teknoloji şirketlerinin en uygun koşullarda kendilerini geliştirebilecekleri bir yer olan uluslararası start-up kampüsü Partech Shaker ile de işbirliği yapıyor.

Techstars’da girişimcilerin başarılı olmasına yardım etmek için çabaladıklarını belirten Techstars Genel Müdürü Scott Ford, “GEFCO gibi aktif ortakların desteği sayesinde girişimcilerin başarılı olmaları için çaba gösteriyoruz. GEFCO, özellikle Techstars Paris akıl hocalığı odaklı hızlandırma programı ile, girişimcilere rehberlik edebilecek ve onları yönlendirebilecek” dedi. 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Endüstri 4.0, lojistiği de yola getiriyor!

Endüstri 4.0, lojistiği de yola getiriyor! Fevzi Gandur Logistics, Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileriyle “Lojistik ve Dağıtımda Plan...

Mars Logistics, filosunu büyütmeye devam ediyor

Mars Logistics, filosunu büyütmeye devam ediyor Türkiye’nin en genç ve en güçlü filolarından birine sahip olan Mars Logistics, 2018 yılında 30 milyon €’luk filo ya...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı