TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

Kampanyalar

DHL Express Brüksel’deki kapasitesini dört kat arttırdı

DHL Express Brüksel’deki kapasitesini dört kat arttırdı

Tarih 12 Mart 2018, 12:52

DHL Express, Brüksel Havalimanı’nda resmi açılışını gerçekleştirdiği bölgesel dağıtım merkeziyle Brüksel’deki kapasitesini dörde katlıyor.

Otomatik tasnif sistemi sayesinde 42.000 adede kadar gönderiyi işleyebilecek olan Brüksel Bölgesel Dağıtım Merkezi, şirketin karbon ayak izini de yılda 768 ton CO2 azaltıyor.
    
Dünyanın önde gelen uluslararası hızlı hava taşımacılığı şirketi DHL Express, başta Avrupa olmak üzere dünya çapındaki tüm operasyonlarına katkıda bulunacak yeni bölgesel dağıtım merkezini açarak Brüksel Havalimanı’ndaki kapasitesini artırdı. Lojistik alanında en son teknolojiye sahip bu gelişmiş dağıtım merkezi, DHL Express’in Brüksel’deki kapasitesini neredeyse dörde katlıyor ve saatte 42.000 gönderiye çıkarıyor. DHL Express bununla birlikte, 140 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaptığı dağıtım merkezi için 200 kişi daha istihdam etme planını, hedeflediği tarihten tam üç yıl önce gerçekleştirmiş oldu.

DHL Express CEO’su Ken Allen Brüksel’deki yeni tesisin açılışıyla ilgili şunları söyledi: “Brüksel, DHL Express ağında dünya çapında hayati bir rol oynuyor. Brüksel Dağıtım Merkezi, dünyadaki en büyük dağıtım merkezlerimizden biri ve Avrupa’nın lojistik merkezindeki konumundan ötürü, bu bölgedeki şirketleri dünyaya bağlamakta önemli bir rol de oynuyor. Dünya çapındaki yatırım planımızın kilit noktasını oluşturan bu yeni dağıtım merkezi; büyümemizi, ağımızın verimliliğini ve müşterilerimizin DHL Express’i tercih etmesini sağlayan yüksek kalitemizi de destekleyecek.”

DHL Express Türkiye Genel Müdürü Claus Lassen ise şu açıklamada bulundu: “En son lojistik teknolojileriyle donatılan Brüksel’deki bu yeni dağıtım merkezi DHL Express’in dünya çapındaki müşterilerine daha iyi bir hizmetle daha fazla gönderiyi daha hızlı ve verimli şekilde işlemesine yardımcı olacak. Ek kapasite, hız ve esneklik sağlaması sayesinde ulusal sınırları müşteriler için engel olmaktan kaldıran bu merkezin, özellikle İstanbul’un üçüncü havalimanında açılacak yeni tesisimiz için bize örnek teşkil edeceğini söyleyebilirim.”

Depo ve ofisler de dahil 36.500 metrekare büyüklüğünde olan yeni dağıtım merkezi, DHL Express’in Brüksel’deki kapasitesini dört katına çıkarmış oluyor. Tam kapasiteye ulaştığında, iki otomatik tasnif sisteminin saatte 42.000’e kadar gönderiyi işleyebilmesi ile global DHL ağındaki en büyük beşinci dağıtım merkezi olacak. Avrupa’da çok sayıdaki noktaya hava ve kara bağlantısının yanı sıra, Amerika kıtası, Ortadoğu ve Afrika’ya doğrudan kıtalar arası bağlantı da sağlıyor. DHL’in GoGreen programı kapsamında, yeni dağıtım merkezi, daha etkin tasnif teknikleri ve daha iyi yalıtım sayesinde şirketin ekolojik ayak izini yılda 768 ton CO2 azaltıyor. Merkez aynı zamanda TAPA ‘A’ güvenlik standartlarına uygun şekilde sertifikalandırıldı.


 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Endüstri 4.0, lojistiği de yola getiriyor!

Endüstri 4.0, lojistiği de yola getiriyor! Fevzi Gandur Logistics, Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileriyle “Lojistik ve Dağıtımda Plan...

Mars Logistics, filosunu büyütmeye devam ediyor

Mars Logistics, filosunu büyütmeye devam ediyor Türkiye’nin en genç ve en güçlü filolarından birine sahip olan Mars Logistics, 2018 yılında 30 milyon €’luk filo ya...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı