TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

Kampanyalar

Reis Gıda ve CarrefourSA, CHEP’i tercih ediyor

Reis Gıda ve CarrefourSA, CHEP’i tercih ediyor

Tarih 21 Şubat 2018, 14:35

Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı sürdürülebilir iş modeli ile daha yaşanılabilir yarınlar için çalışan tedarik zinciri devi CHEP, 2017 yılında Reis Gıda ve CarrefourSA ile iş birliği yaparak mağaza teşhir çözümleri sayesinde müşterilerinin tedarik zinciri verimliliğini artırdı

Türkiye pazarı içinde 2009 yılından beri, tasarruf oranlarını artıran ve tedarik zinciri yönetimini baştan sona yeniden şekillendiren CHEP, paydaşlarına kiralanabilen ekipmanlar ve akılcı çözümler sunarak, tedarik zincirlerini etkin ve sürdürülebilir hale getirmelerini sağlıyor.

CHEP bu doğrultuda 2017 yılında stok devir hızı yüksek ve ağır olan ürünlerini mağaza içerisinde diğer firmalardan daha farklı ve dikkat çekici biçimde sergilenmesini hedefleyen Reis Gıda ve rafa dizme, stok besleme için fazla zaman harcadığı, satışı yüksek ve ağır ürünlerin mağaza içi operasyon maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan CarrefourSA ile iş birliği gerçekleştirdi. Ekipman yönetiminde CHEP’i tercih eden Reis Gıda, 2,5 kiloluk Baldo Pirinç ürününü CHEP’in perakende çözümlerinden olan yarım palet üzerinde CarrefourSA Hiper Marketleri’ne göndermeye başladı.

CHEP yarım paletler ürün satışını iki kat artırıyor

Zincir mağazalar içerisinde tanıtım ya da stok besleme amaçlı teşhirlerin yerleştirildiği platformlar olarak kullanılan CHEP’in yarım paletleri, stoklu ve rafa göre ön plana çıkan sergileme avantajı ile Reis Gıda’nın ürün bulunabilirliğini ve marka görünürlüğünü artırdı. Reis Gıda, ürün fiyatında hiçbir değişiklik yapmadan sadece yarım palet üzerinde diğer firmalardan farklı konumlandırdığı bu teşhir uygulaması ile bir önceki yarı yıl ile karşılaştırıldığında ürün satışlarını adet bazında yüzde 70 oranında arttırdı.

CarrefourSA ise CHEP yarım paletler ile mağazada elleçleme, rafa ürün dizme ve stok besleme süreçleri için ayrılan zaman ve iş gücü üzerinden yaptığı hesaplamalarda yüzde 80 oranında zamandan ve yüzde 35 oranında operasyon maliyetlerinden tasarruf etti.

CHEP paletleri ile tedarik zinciri süresince palet sorunları, ürün hasarları ve gecikmelerinin azaldığını belirten CHEP Türkiye & Kuzey Afrika Bölge Direktörü Şafak Aktekin “Tedarik zinciri çözümlerinde dünyanın önde gelen markalarından biri olarak hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek ve perakende sektörlerinde dünyanın en büyük şirketlerine yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunuyoruz. CHEP’in yarım paletleri, zincir mağazalar içerisinde tanıtım ya da stok besleme amaçlı teşhirlerin yerleştirildiği platformlar olarak kullanılıyor ve sağladığı “cross docking” avantajı ile ürünün hiçbir elleçleme süreci geçirmeden fabrikadan son tüketiciye ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede perakendeci limitli mağaza metrekaresini optimum şekilde yönetirken; olası stok tükenmesi riskini azaltıyor, iyi bir stok kontrolü ve daha yüksek satış oranları ile karlılığını artırıyor. Öte yandan yarım paletli teşhir uygulamaları mağaza içerisinde kolay bir şekilde hareket ettirilebiliyor, hem raf dışı alanlarda hem de çapraz satış yapma imkanı sağlıyor. Böylece mağaza promosyonları, tüketicilerin gün boyu değişen ihtiyaçları doğrultusunda esnek bir şekilde ayarlanabiliyor. Tüketicinin satın alma tercihlerini etkileyen bu uygulamalarla hem üretici hem perakendeci 2 katından fazla satış artışı elde ediyor” dedi.

CHEP’in mağaza çözümleri ile hem satışların hem de verimliliğin arttığını belirten Reis Gıda Bölgeler Müdürü Orhangazi Arıbaş, “Farklı firmaların ürünleri rafta yer alırken bizim ürünlerimiz stoklu bir şekilde palet üzerinde sergilendi. Böylece daha fazla ürünü daha fazla müşteriye satma fırsatı yakaladık ve görünürlüğümüzü artırdık” dedi.

CHEP’in sürdürülebilir mağaza çözümlerinden biri olan yarım paletlerini tercih ederek hem satış hem de verimlilik anlamında önemli katkılar elde ettiklerini belirten CarrefourSA Tedarik Zinciri Direktörü Burçin Çelik “CarrefourSA olarak limitli mağaza metrekaremizi optimum şekilde yönetirken, operasyonu da karlı bir şekilde sürdürmemiz gerekiyor. CHEP ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığı sayesinde mağazada elleçleme, rafa ürün dizme ve stok besleme süreçleri için ayrılan zaman ve iş gücü üzerinden yaptığımız hesaplamalarda önemli oranlarda tasarruf sağladık. İş süreçlerimizin hızlanması ile verimliliğimizi ve müşteri memnuniyetimizi artırdık.” dedi.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Endüstri 4.0, lojistiği de yola getiriyor!

Endüstri 4.0, lojistiği de yola getiriyor! Fevzi Gandur Logistics, Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileriyle “Lojistik ve Dağıtımda Plan...

Mars Logistics, filosunu büyütmeye devam ediyor

Mars Logistics, filosunu büyütmeye devam ediyor Türkiye’nin en genç ve en güçlü filolarından birine sahip olan Mars Logistics, 2018 yılında 30 milyon €’luk filo ya...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı