TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

Kampanyalar

CHEP verimliliğini arttırıyor

CHEP verimliliğini arttırıyor

Tarih 09 Şubat 2018, 14:58

CHEP kalite standartlarındaki sürekliliği sayesinde ürün hasarını engelliyor ve otomatik sistemlerdeki aksaklıkları azaltıyor.

Tedarik zinciri çözümlerinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ile hizmet veriyor. Standart, kaliteli, dayanıklı ekipmanları ile malzeme taşıma verimliliğini artıran CHEP, ürünlerin piyasaya sunulmasıyla ilgili maliyeti ve zamanı azaltıyor. CHEP’in tedarik zincirlerini birbirine bağlayan standart ekipman ve uygulamaları sayesinde ürünler piyasaya daha hızlı ulaştırılıyor.

Otomasyon sistemlerinizi destekliyor

CHEP, düzenli bakım ve onarım ile kırılmalara karşı ekstra dayanıklı olan standart paletleri ile otomasyon sistemlerini ve tedarik zincirlerini oldukça verimli hale getiriyor. Boyutu ve geometrisi standart olmayan paletler üretim hatlarında aksamalara neden oluyor. Uygun spesifikasyonlara göre üretilip muhafaza edilen CHEP paletlerinde ise elleçleme için daha az zaman harcanıyor. Devrilen paletler nedeniyle iş süreçlerinin durma noktasına gelme sorunu ortadan kaldırmak için uzun süreli kullanım sonrasında oluşan devrilme riskini minimum seviyeye indirmek amacıyla CHEP, paletlerini standart yük kapasitelerinde test ediyor.
Çıkıntı yapan çiviler ve bunun gibi küçük kusurlar da üretim hasarına ve üretimde gecikmelere neden olabiliyor. CHEP, inceleme ve onarım süreçlerindeki titizliği nedeniyle paletlerinin daima yüksek performans sunmasını sağlıyor.

Kalite standartlarında palet hizmeti veriyor
CHEP, palet kalitesine verdiği önem doğrultusunda kiralanıp kullanılan ve tekrar servis merkezlerine ulaşan paletlerini yeniden kullanıma sunmadan önce düzenli olarak inceleme ve onarım sürecinden geçiriyor. Sorunları hızlı ve kesin bir şekilde belirlemek için hem uzmanlar tarafından hem de son teknoloji kullanılarak inceleme yapılıyor. CHEP’in kalite standartlarındaki sürekliliği sayesinde daha az ürün hasarıyla karşılaşılıyor, otomatik sistemlerdeki aksaklıklar azaltılıyor. Böylece yeniden teslimat yapmak ve üretim hattındaki duraksamaların üstesinden gelmek için müşterilerin ekstra enerji harcaması önleniyor.

Teknolojinin gelişmesiyle önem kazanan otomasyon sistemlerinin bugünün üretim dünyasında önemli bir rekabet avantajı haline geldiğini belirten CHEP Türkiye & Kuzey Afrika Bölge Direktörü Şafak Aktekin “Otomasyon; şirketlerin olağanüstü hızlarda, yüksek kaliteli ürünleri sürdürülebilir bir şekilde üretmesine olanak tanıyor. Otomasyon sistemlerinin etkili bir şekilde çalışabilmesi için ise üretim hatlarında doğru ekipman kullanımı büyük önem taşıyor.  CHEP olarak yalnızca üretim hatlarında değil, hammadde taşınmasından ürünlerin mağazaya teslimine kadar tedarik zincirinin her aşamasında Türkiye’nin her yerine ulaştırdığımız dayanıklı, kaliteli ve standart ekipmanlarımızla verimliliği artırıyor, böylelikle otomasyon sistemlerinden maksimum ölçüde fayda alınmasını sağlıyoruz” dedi.


 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Hareket, 2018 verilerini açıkladı

Hareket, 2018 verilerini açıkladı Geçen yıl 248’i yurtdışında olmak üzere 2 bin 827 taşıma işi gerçekleştiren Hareket, 6 milyon 900 bin kilometre yol...

“Görevimiz tehlike”li madde!

“Görevimiz tehlike”li madde! IntermaxLogistics, kısa sürede tehlikeli madde taşımacılığı pazarında önemli yol katetti.

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı