TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

Kampanyalar

Bu yenilik de Tırsan’dan Perdeli ve Kutu Swap Body

Bu yenilik de Tırsan’dan Perdeli ve Kutu Swap Body

Tarih 22 Eylül 2017, 13:51

Tırsan Türk Avrupalı nakliyecilerin en güncel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yenilikçi çözümler oluşturmaya devam ediyor.

Tırsanın geliştirdiği ve pazara sunduğu ürün ve çözümler ihtiyaçları karşılamak ili birlikte yeni iş yapma biçimleri, yeni verimlilik ve kazanç imkanları sunuyor.Tırsan tarafından geliştirilen ve Kassbohrer markası ile pazara sunulan yeni ürün uluslararası taşımada İngilizce terim ile Swap Body olarak adlandırılıyor. Bu terimin Türkçesi kayar gövde veya gezer kasa olarak ifade ediliyor.  Gezer kasalar (Swap Body) bir konteynerin sunduğu tüm avantajlar ve yasal imkanları sunarken aynı zamanda perdeli ve kutu treyler kasalarının avantajlarına da sahip.Tırsan’ın yeni ürün tanıtımı 21 Eylül günü Tırsan Adapazarı fabrikasında uluslararası nakliyeciler, yeni ürünü kullanan öncü taşımacılar, basın ve Tırsan teknik personelinin katılımı ile gerçekleşen bir toplantı ile yapıldı. Toplantı sırasında özellikle Avrupada ülkeler arası taşımalarda önem kazanan hatlar, bu hatların demir ve karayolu bağlantıları ülke grupları ve taşıma hacimleri ile ilgili bilgi verildi.

Tanıtım toplantısı ürün tanıtımından kara , demir ve deniz  yolunu yükleme ve gümrükleme işlemlerine gerek kalmadan yükleme noktasından kullanım veya dağıtım noktasına kadar aynı taşıma aracının veya taşıma kabının  kara demir ve deniz yolunu kullanması anlamına geliyor.

İnter modal taşımalar Avrupa’da demir yolu ağı ile karayolu ağını, deniz ve nehir geçişlerini  birleştiriyor. Bu birleşme karayolu trafiğinin yoğunluğunun azalması, ülkeler arasında geçiş belgesi vb sınırlamaların oluşturduğu sorunları azaltma,  taşıma maliyeti ve süre avantajı, güvenlik, taşıma ekipmanları yatırımında kaynak tasarrufu, demiryolu ağlarının daha fazla  kullanılması, sürücülerin ve karayolu çekicilerinin karşılaştığı seyir yasaklarından kaçınma gibi avantajlar sağlıyor. Çekici ve yarı römorkların  deniz veya nehir geçişlerinde roro gemilere veya rola trenlerine binme imkanlarının artması inter modal sistemi geliştiriyor.

Tırsan tarafından üretimine başlanan inter modal taşımacılıkta kullanılacak iki ürün türü biri perdeli swap Body bu ürün bazı Avrupalı  yarı römork üreticileri tarafından da üretiliyor. Kutu Swap Body ise Avrupada sadece Tırsan ürün yelpazesi içinde Kassbohrer markasında bulunuyor.Ürünü ilk kullanan taşımacılar Gökbora, Çoban Tur Boltaş, ve TTS ve Ekol  Lojistik. Ürün tanıtımında Bu firmaların temsilcileri Caner Düz, Cumhur Erzurumluoğlu, Ferhan Demirel ürün tanıtımı sırasında düzenlenen panele konuşmacı olarak katıldılar. Ürün sorumlusu Ozan Sınal’ın yönetiminde yapılan panelde Swap Body ile ilgili deneyimlerini sistemin avantajları ve uygulama sırasında karşılaşılan sıkıntıları ve bunları aşma yöntemleri hakkında bilgi verdiler.

Çetin Nuhoğlu tanıtım sırasında TTS Lojistik yöneticisi Ferhan Demirel’e ürün teslimatı yaptı.  Toplantıya katılan nakliyecilere ürün ve özellikleri hakkında detaylı bilgi verdi. Tırsan mühendisleri ile gurur duyduğunu ifade ederek ürün önünde fotoğraf da buluştu.

Toplantının katılımcıları arasında Türkiye’nin en tecrübeli, saygın ve yaşlı nakliyecilerinden Yaşar Çelik’in katılımı ile renklendi.

Katılımcılar arasında İstanbul ile birlikte Gaziantep, Kayseri temsilcileri de bulundular.

Tırsan tarafından geliştirilen yeni Swap Body  ağırlık, hacim, boyutlar yük emniyeti, bağlama kancaları ve branda sistemleri açısından perdeli ve tenteli yarı römorklar ve kutu yarı römorklarla aynı özelliklere sahip taşımacılara bir kayıp oluşturmuyor. Konteyner şasilerlere yüklenip bağlantı kilitlerinden bağlandıktan sonra yola çıkabiliyorlar. Karayolundaki görünüm ve işlevlerinde standart yarı römorklardan farklı değiller.

Kayar kasalar uzun dönemde yükleme boşaltma ve taşımada yeni bir dönem başlatacaklar.
  

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

CHEP’ten otomotiv sektörüne 100 milyon TL yatırım

CHEP’ten otomotiv sektörüne 100 milyon TL yatırım Global stratejisi kapsamında otomotiv sektöründeki gelişmeleri ve büyüme fırsatını takip eden CHEP Türkiye, 2019 yı...

Lojistik sektörünü bir araya getirecek fuar ve konferansı Ekim ayında lojistik üssünde

Lojistik sektörünü bir araya getirecek fuar ve konferansı Ekim ayında lojistik üssünde Ankara Lojistik Zirvesi ve Fuarı, 11-13/ekim/2018 tarihlerinde Uluslararası Tır Parkında gerçekleşecektir.

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı